Yürekli Robot Rowni serisini konuşuyoruz.
Bu seri için, Türkiye’nin robotları konu eden ilk kitabı diyebilir miyiz? Ve tabii biraz kurgusundan bahsetmenizi rica ediyorum.

Erkan İşeri
Evet öyleymiş, bunu yayımlandıktan çok sonra öğrendim. Üstelik bir okurumun babası yayınevine söylemiş, onlar da bunun üzerine ciddi bir araştırma yapmışlar ve sonuç doğru çıkmış.
Hikâye 2049 yılında İstanbul’da geçiyor. Kahramanımız Mert,teknolojiye muazzam yatkınlığı olan bir çocuk. Tabii o yıllarda dünya çok farklı. Uçan kaykaylar, arabalar, tramvaylar, neredeyse her şey uçuyor. Teknolojinin temas etmediği hiçbir şey kalmamış. Oltalar bile teknolojiden nasibini almış, yakalayacağı balığın cinsinden büyüklüğüne kadar her özelliğini seçebiliyorsun. Akıllı gözlükler bir insanın birçok ihtiyacını çözebiliyor, lisan sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Televizyon-kumanda kavgaları bitmiş. Birçok işletmede müşterileri hologram işçiler karşılıyor. Ve daha bir sürü teknoloji harikaları…Tabii o yıllarda boks sporu insanlık suçu kabul edilmiş ve tüm dünyada yasaklanmış ama yerine boksör robotlar üretilmiş. İşte Mert de bu robotların hayranı bir çocuk. Dünyada ne kadar robot varsa hepsinin ismini, özelliklerini adı gibi biliyor. Her gece bir dövüşçü robot edinebilmek için dualar ediyor ama çok pahalılar, bir evden filan çok öte uçuk fiyatlarda satılıyorlar. Mert’in duasının kabul olması için bir mucizeye ihtiyaç duyduğu kesin ve o da bunun farkında. Babasıyla kamp yaptıkları günden önceki gece mucize ona göz kırpıyor ve kamp alanındaki ormanda kir pas içinde, eski püskü dev gibi bir robot buluyor; macera da o an başlıyor. Yürekli Robot Rowni serisi için, pes etmenin ne anlama geldiğini bilmeyen bir çocukla eskinin sağlamlığını yansıtan dövüşçü bir robotun macerası diyebiliriz.

Seri üç kitaptan oluşuyor, çocuklar devamını ısrarla istiyor. Hele bir tanesi sizin her paylaşımınızın altına paylaşımla alakasız olarak bunu dile getirmiş
Evet aslında devam ettirmek istiyorum. Güzel bir seri, hayran kitlesi çok acayip, yakamı hiç bırakmıyorlar. Söz veremem ama inşallah bir gün diyebilirim.

Ve olmazsa olmaz sorumuz: Çocuklar Yürekli Robot Rowni serisini neden seviyor?

Erkan İşeri
Çünkü akıcı bir dile, güçlü bir hikâyeye sahip. Kahraman onlardan biri. Gelecekle ilgili merak ettikleri birçok şeyi konu ediyor. E tabii bir de ben yazdım diye.

Söyleşimiz yazarın diğer kitaplarıyla devam ediyor.

Erkan İşeri’nin tüm kitaplarını incelemek ve satın almak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Etiketler:

2 comments

  1. Bu ve diğer kitaplarınızı kitapçılarda bulabilir miyim ?

    • Merhaba, dilerseniz https://www.pinuskitap.com ve diğer e-ticaret sitelerinden (hepsiburada, n11, trendyol, gittigidiyor, amazon) alışveriş yapabilirsiniz.
      D&R ve diğer kitapçılarda ürünlerimiz satışta, kitapçılarla iletişime geçerek sorgulama yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir