Ve konu başlığımız Hayalim Messi
Önce şunu sormak istiyorum Hayalim Ronaldo ve Hayalim Messi serileri arasında ne fark var?

Erkan İşeri
Tadı, kokusu, daha doğrusu her şeyi farklı. Farklı olmasını özellikle istedim çünkü o başka bir kitap ve başka lezzetler sunmalı.

Biraz da Hayalim Messi’den bahsedebilir misiniz?

Tabii ki. Ah Mete ne kadar da masum, saf temiz bir çocuk! O, Botik’in aksine sahil kasabasında değil, İstanbul’da apartmanda yaşayan bir çocuk. Futbolu çok seviyor. Lakin yetenek konusunda problem yaşıyor. Büyük hayalleri var, Messi gibi dünya futboluna damga vurmak istiyor. En sevdiği oyun da konsol oyunlarından tabii ki futbol oyunları. Birçok evde olduğu gibi onun ailesi de zamanını oyun başında geçirmesini istemiyor. Fakat buna pek te engel olabildikleri söylenemez. Bir gün evde yalnız başına pes oynarken acayip sıra dışı bir olay yaşanıyor: O çok sevdiği Messi, canlı kanlı hâliyle bir anda ekrandan çıkıveriyor. Mete şokta, gözlerine inanamıyor, korkudan altına kaçırmak üzere, ne tarafa kaçacağını şaşırıyor. Messi onu sakinleştirdikten sonra Mete’yi dünyanın en büyük futbolcusu yapmaya geldiğini ama bir şartı olduğunu söylüyor. Mete kabul ediyor ve işte asıl macera da bundan sonra başlıyor.

Bir şey fark ettim: Sizin okurlarınız kitaplarınız arasında bir tercih yapmıyor sanki, okumaları için kapağında Erkan İşeri yazması yeterli gibi geldi bana. Bu tespitim doğru mu yoksa her serinin okuru farklımı?

Erkan İşeri
Kitap fuarlarının bana sunduğu nimetlerden biri bu. Okur kitlemi çok iyi gözlemleme şansım oluyor. Tespitin doğru, bir ayrım yapmadan okuyorlar. Başlarda kız okurlarım Hayalim serisinin sadece bir futbol kitabı olduğunu düşünerek biraz uzak duruyorlardı ama sonra öyle olmadığını fark eder etmez onlar da okumaya başladı. Hatta Hayalim serisinin çok ciddi sayıda kız okur kitlesi oluştu. Çocukların teveccühünü kazanmak kadar güzel bir şey olamaz. Final yaptığım serilerin devam etmesi için dahi müthiş bir baskı uyguluyorlar. Hayalim Neymar serisi bu baskı sonucu kaleme aldığım bir seri. Hayalim Ronaldo ve Messi serisini final yapmayı ancak Neymar sözü alarak kabul ettiler. Onları seviyorum, eksik olmasınlar.

Şimdi oğlum Kaan’ın bir sorunu soracağım, unutmamam için neredeyse elime yazacaktı. Hayalim Messi ve Ronaldo serisinin 3. kitaplarında kahramanlar karşılaşmıştı, bu Hayalim Neymar serisinde de olacak mı?

Erkan İşeri
Bu harika soru için Kaan’a teşekkür ederim. Bu çok merak ediliyordu. Yanıtlamadan önce bilmeyenler için biraz konuyu açmak isterim. Yanılmıyorsam Hayalim Messi ve Ronaldo serisinin 3. kitabında kahramanlar, İspanya’da futbol eğitimi veren özel bir kampta karşılaşıyorlar. Hikâyenin bu bölümü her iki kitapta da eş zamanlı ilerliyor ama her kahraman olayı kendi gözünden anlatıyor. Birkaç bölüm bu şekilde… Bildiğim kadarıyla bu daha önce denenmemiş bir teknik, araştırdım yapılmamıştı. Aklıma ilk geldiğinde bunun anlaşır olup olmayacağı konusunda kısa süreli de olsa bir şüphe duydum ama hemen sonra dedim kendi kendime: “Çocuklar sandığımızdan daha zeki, şıp diye anlarlar” Öyle de oldu, üstüne üstlük çok sevdiler. Kaan’ın sorusuna gelince şu sıralar Hayalim Neymar’ın 3. kitabını yazmak için hazırlık yapıyorum olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Eğer yeri ve zamanı uyarsa olsun isterim ama olsun diye de bir dayatma yapamam çünkü öyle olursa sırıtır.

Bahsi geçmişken Hayalim Neymar’ı soruyorum. Söyleşimiz Hayalim Neymar Serisi ile devam ediyor.

Erkan İşeri’nin tüm kitaplarını incelemek ve satın almak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Etiketler:

3 comments

  1. 13 yas okuyabilir mi?

  2. hayalim mbappe,lewandowski, salah gibi kitaplar ne zaman cikacak ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir