İşte geldik oğlumun kıkırdayarak okuduğu seriye. Birkaç ay önce okulu, kitap fuarı gezisi düzenlemişti, bu kitabı oradan almış. Annesi çok beğendiğini söyleyince şaşırdım, çünkü futbolla arası iyi değil. Eve geldiğimde odasından kahkaha sesleri yükseliyordu. Kapıyı açıp içeri girdim. Gözlerinde yaş, yüzünde gülümseme; yatağına uzanmış, elinde yeşil kapaklı bir kitap… Yanına gidip “Ne okuyorsun?” diye sorduğumda “Hayalim Ronaldo, çok komik baba çok” dedi. Merak ettim “Bir göz atayım” dedim, vermedi. “Ben okuduktan sonra” dedi.

Erkan İşeri
Neler kaçırdığını bir bilseydin zorla almayı denerdin. Ayrıca bundan şu an haberim olmuş gibi davranmamı bekleme, bu hiç inandırıcı olmaz. Kapıdan girdiğin an anlattın ve bunu duyduğuma çok sevindiğimi söyledim zaten. Keşke biraz sabırlı olup sonraya saklasaydın. Bana öyle bakma, aynı tepkileri veremem, bu çok yapmacık olur.

Gülmekten konuşamıyorum. Çünkü oğlum için bir sürü güzel şey söyledi. Kitap imzaladı, telefonla konuştular ve ben bunları kaydetmeyi unuttum.

Erkan İşeri
Benzer şeyler duyduğumda gerçekten bu çok hoşuma gidiyor ve mutlu oluyorum. Çocukların takdirini kazanmak müthiş bir şey. Eksik olmasınlar. Onların hak ettiği kalitede yazdığımı düşünmüyorum ama bunun için çabaladığımı bilmelerini isterim. Çünkü her şeyin iyisini en çok onlar hak ediyor.

Oğlum ve tüm çocuklar adına teşekkür etme görevi bana düşüyor ve bunu seve seve yapıyorum.

Hayalim Ronaldo serisinden biraz bahseder misiniz? Çocuklar bu seride ne buluyor? İlk başta Ronaldo’nun biyografisi olduğunu düşünmüştüm ama aslında tam olarak öyle olmadığını öğrendim.

Kitapta kısaca biyografi de var ama asıl mesele bu değil. Hikâye Cristiano Ronaldo hayranı, ele avuca sığmayan, neşeli, hayat dolu bir çocuğun etrafında dönüyor. Kahramanın ismi çok uzun, tam beş isimden oluşuyor: BatuOğuzTarkanİlkayKamuran Soy ismi ise Öz. Ailesi ona isim koyma yarışına giriyor, herkes kendi istediği ismi koymak istiyor. Anne şu, baba bu, babaanne o, anneanne öteki derken nüfus memuru “Oldu olacak benim ismi de ekleyelim” diyor ve sonuç bu. Ama herkes ona Botik diyor. Günümüzde yetişkinler gerçekten çocuklarına en az iki üç isim koyuyor, bu çok yaygın. Ama bu, çocukların ileriki hayatlarında büyük sorunlara neden oluyor. Bu sorunu fark etmeleri için bir gönderme yapmak istedim. Kurgu kısmına gelecek olursak Botik futbol konusunda çok yetenekli bir çocuk, âdeta altın gibi parlıyor ancak okul takımının hocasıyla arası biraz limoni. Botik’e sürekli top toplama görevi veriyor. Bu duruma daha fazla dayanamayan Botik ise kâğıdı kalemi alıp sitem dolu bir istifa mektubu yazıyor.

Kitabı eline alıp o sayfayı okumaya koyuldu.

İstifa Mektubum
Usta bir golcü olmama rağmen, bir yıl içerisinde beni bir kez bile oynatmayan hocama hitaben… Acilen yeni bir hoca bulmalıyım kendime. Beni anlayan, yeteneklerimin farkında olan biri olmalı. Ronaldo’nun ayaklarına sahip olduğumu fark edecek kadar zeki bir hoca olmalı. Küçük meselelerle hayatını harcamamalı. Benim gibi büyük bir yeteneğin çıktığı yolda gerilerde kalmamalı ve son olarak BENİ TOP TOPLAMA GÖREVİYLE ÖDÜLLENDİRDİĞİNİ
ZANNETMEYEN biri olmalı.
Yukarıdaki özelliklerin hiçbirine sahip olmadığınız için şimdi, hem de hemen, olmayan sözleşmemi tek taraflı fesh ediyorum.
Not: İnşallah şampiyon olamazsınız. Tüm dualarım sizinle. Saygılar…
İsim : BATUOĞUZTARKANİLKAYKAMURAN ÖZ
Kısaca (BOTİK ÖZ)
Unvan : Kısmetse İleride Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Büyük Futbolcusu
İmza : Parmak bassam olur mu? (İmzamı Real Madrid’e saklıyorum da. Hİ Hİ Hİ)

İşte bu mektupla hikâye başlayıp iş Ronaldo’ya İspanya’ya kadar uzanıyor. “Çocuklar ne buluyor” diye sormuştun ama konu biraz dağıldı. Botik enerjisi çok yüksek bir çocuk. Duygusal, neşeli, yardımsever, tutkulu, zeki, çalışkan, kurnaz, çok komik müthiş bir çocuk, yani karakter sevilmeyecek gibi değil Ve onun başından geçen hadiseler öyle sıradan şeyler olmuyor. Bence bu kitap çocukların tek bir duygusuna değil, birçok duygusuna dokunuyor. Bu yüzden seviyor olabilirler. Tabii tüm kitaplarımda olduğu gibi bolca temel değerlerimiz aromasından da kattım.

Söyleşimiz Hayalim Messi serisi ile devam ediyor.

Erkan İşeri’nin tüm kitaplarını incelemek ve satın almak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir